MSTS – moduły

MSTS to nowoczesny, przenośny system treningu strzeleckiego.

W jego skład wchodzą:

  • obrotniki tarcz,
  • moduły pirotechniczne
  • podnośniki tarcz
  • detektory trafień

Obrotnik tarcz

Obrotnik tarcz to najczęściej używany moduł w całym systemie. Pozwala na wykonanie pełnego cyklu obrotu (pokaż – ukryj) w ciągu 1 sekundy.

Jego masa wynosi jedynie 4 kg. Wymiary 30cm x 20cm x 21. Ponadto wyposażony jest w 12V akumulator pozwalający na wykonanie modułowi co najmniej 3000 obrotów bez konieczności ładowania.

Moduł posiada domyślny tryb oszczędzania energii.

Powyższe parametry pozwalają na prowadzenie całodniowych treningów w dowolnym bezpiecznym terenie lub na strzelnicach otwartych.

Moduł pirotechniczny

Moduł pirotechniczny pozwala podłączyć przewody inicjujące materiały pirotechniczne, dymne i świetlne oraz sterować nimi z poziomu aplikacji MSTS.

Jego masa wynosi jedynie 2,8 kg. Wymiary 30cm x 20cm x 10cm. Ponadto wyposażony jest w akumulator 12V umożliwiający całodniowy trening bez konieczności ładowania.

Moduł podnośnika

Moduł podnośnika pozwala na szybkie ukazywanie jednego celu. Pełen cykl (pokaż – ukryj) może trwać nawet 1 sekundę – tak jak w przypadku obrotnika. Moduł posiada domyślny tryb oszczędzania energii.

Masa- to ok 5,5 kg. Wymiary 30cm x 24cm x 10cm.

Moduł detektora trafień

Detektor trafień to niewielki moduł pozwalający wykrywać trafienia zarówno w cele stalowe (hardox) jak i w kartonowe (np tarcze IPSC). Potwafi wykryć do 10 trafień na sekundę.

Waga ok 150g. Wymiary 9cm x 7.5cm x 5cm.

Mobilność i dynamiczność systemu

Moduły łączą się do sieci w sposób dynamiczny, dzięki czemu zestaw MSTS możemy w prosty sposób rozbudowywać o kolejne moduły czyniąc trening jeszcze ciekawszym.

Dostępne moduły pakowane są w wersji PREMIUM w wygodne skrzynie z uchwytami, na kółkach, umożliwiające łatwe ich przenoszenie, przewożenie i składowanie.